„Žaliąjį“ gimtadienį atšventęs Birštono kurortas: renginiuose buvo akcentuojamos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, kultūrinio turizmo ir žaliojo (ekologiško) miesto temos

2018/06/12 Naujienos

Aš – Birštone, Birštonas – manyje… (ištrauka iš esė konkurso „Aš ir Birštonas“)

Birželio 8–10 dienomis Birštono kurortas šventė savo „žaliąjį“ gimtadienį „Žaliasis Birštonas ošia!“ ir kvietė pramogauti bei „ošti“ vandenyje, ore, žemėje. Šventės programos renginiuose buvo akcentuojamos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, kultūrinio turizmo ir žaliojo (ekologiško) miesto temos. Miesto gimtadienio dalyvių laukė sveikatingumo ir sporto renginiai, Manto Jankavičiaus ir grupės koncertas, grupės „Studija“ koncertas, programos šeimoms, Birštono piknikas. Nemuno kilpų regioniniame parke įsikūręs, ypatingai grynu oru alsuojantis, pušynais kvepiantis, ekologiškas kurortas kvietė kartu kurti žalio, energingo miesto nuotaiką.
Birželio 8 d., penktadienį, nuo Kurhauzo nusidriekė spalvinga ir nuotaikinga svečių, užsienio delegacijų, įstaigų, bendruomenės eisena, vedina Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“. Atidarymo renginyje Birštoną su gimtadieniu sveikino garbingi svečiai iš Lietuvos ir užsienio delegacijų atstovai, Birštono savivaldybei buvo įteiktas garbingas apdovanojimas – Europos Tarybos „Garbės ženklo“ įteikimas. Šventinį koncertą dovanojo intelektuali vyrų vokalinė grupė „Quorum“, Ramūnas Difartas su grupe ir populiari grupė „The Roop“. Kurorto dangų papuošė įvairiaspalviai karšto oro balionai. Miesto stadione vyko kino festivalio „Sidabrinės gervės“ atidarymas, sukvietęs nemažai gero kino mylėtojų.
Šeštadienį, nuo ankstyvo ryto, miestelėnai ir svečiai buvo žadinami nuotaikingos muzikinės grupės, kviečiami aktyviai sportuoti, dalyvauti mankštose ir sveikatinimo užsiėmimuose po atviru dangumi, dalyvauti linksmosiose kardiotreniruotėse šokio ritmu, aromaterapijos ir muzikos terapijos užsiėmimuose. Kurorto šventės pagrindinio vakaro metu, visų susirinkusių laukė Manto Jankavičiaus ir grupės koncertas, grupės „Studija“ bei energinga Šiaulių bigbendo ir vokalisto Daumants Kalninš (Latvija) programa. Nemuną papuošė jachtų ir vandens motociklų paradai, dangų – karšto oro balionų fiesta ir įspūdingas šventinis fejerverkas.
Birželio 11 d., sekmadienį, kurorto svečiai ir gyventojai rinkosi į tradicinius Merės šventinius pusryčius Savivaldybės aikštėje, kurie šįmet buvo itin saulėti ir linksmi, o pakilią nuotaiką kūrė liaudiškos muzikos ansamblis. Po pietų visus, mėgstančius iškylauti ir pramogauti gamtoje, kvietė „Birštono piknikas“, vykęs Vasaros estradoje. Klausydami grupių „Baltasis kiras“ ir diksilendo „DixXband“ pasirodymų, iškylautojai galėjo atsipalaiduoti, paklausyti geros muzikos, išsitiesti ant žolės, užvertus galvas žiūrėti į žydrame danguje plaukančius debesis. Pikniko metu vyko ir diskusija „Gyvenimui ir darbui renkuosi Birštoną – „LIKE“ ar „DISLIKE“?“. Diskusijoje dalyvavo jauni, aktyvūs žmonės, neabejojantys, kodėl myli ir gyventi bei dirbti pasirinkę Birštono kurortą.
Visą savaitgalį kurorto bendruomenės narių ir kurorto svečių laukė daugiau nei 50 kultūros, meno, sporto, sveikatinimo renginių. Šių metų šventės naujovės – gyvos muzikos koncertai po atviru dangumi, intelektualios diskusijos, jachtų paradas Nemune, pramogų parkai ir erdvės šeimoms, ypatingai daug pramogų mažiesiems. Reikia pastebėti, kad naktinės pramogos kurorte vis labiau populiarėja, todėl jau keletą metų iš eilės vyko naktinis orientacinis žaidimas, kurorto svečių dėmesį patraukė naktinis krepšinis, naktinis plaukimas „Wake parke“ ir netgi Tylioji diskoteka.

Birštono savivaldybės informacija