Diskusija ,,Ar birštoniečiai kuria Europą?‘‘

2018/06/05 Renginiai

Birželio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su diskusijų festivalio ,,Būtent!” organizatoriais birštoniečius ir miesto svečius kvies į neformalią diskusiją ,,Ar birštoniečiai kuria Europą?’’. Diskusija vyks Birštono kurorto šventės ,,Žaliasis Birštonas ošia“ metu prie sanatorijos ,,Tulpė“ įrengtoje scenoje, B. Sruogos g. 4A.

Apie Lietuvos piliečių interesų atstovavimą Europos Sąjungoje kartu su birštoniečiais diskutuos Energetikos viceministrė Lina Sabaitienė, LR Seimo narė Rūta Miliūtė, Birštono merė Nijolė Dirginčienė, Lietuvos delegacijos Europos regionų komitete vadovas Arnoldas Abramavičius, komunikacijos ekspertas Artūras Jonkus bei Birštono jaunimo atstovai.

Diskusijoje bus siekiama atsakyti į klausimą, kodėl Lietuvoje, kuri pagal visuomenės nuomonės apklausų duomenis, viena pozityviausiai vertina Europos Sąjungą, vyrauja požiūris, kad Lietuvos balsas yra negirdimas ir ji neturi įtakos Europos Sąjungoje priimamiems sprendimams. Su Birštono bedruomene bus diskutuojama ir apie tai, kaip Lietuvos regionai ir miestai yra atstovaujami Europos Sąjungoje, kokią įtaką sprendimų priėmimui turi paprasti piliečiai.

Diskusija ,,Ar birštoniečiai kuria Europą?“ –  Užsienio reikalų ministerijos renginių ciklo ,,Mano Europa“ dalis, kurie organizuojami Europos Sąjungoje šiuo metu vykstančios Piliečių dialogų iniciatyvos kontekste. Iniciatyvos tikslas –  viešose diskusijose su visuomene išsiaiškinti, kaip kiekviena valstybė narė įsivaizduoja Europos Sąjungos projektą ir jo ateitį, kokie klausimai svarbiausi.

Daugiau informacijos apie ,,Mano Europa“ ir piliečių dialogus rasite čia: http://urm.lt/default/lt/uzsienio-politika/uzsienio-politikos-prioritetai/lietuva-europos-sajungoje/pilieciu-dialogai-mano-europa

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyriaus informacija, tel. 236 2534