Birštono pusmaratonį įveikęs Kazlas: aš su niekuo nelenktyniauju

2018/05/07 Naujienos

Šį savaitgalį Birštonas tapo Lietuvos bėgikų sostine – šeštadienį šiame vis labiau populiarėjančiame kurorte rinkosi bėgikai iš visos Lietuvos bei užsienio šalių, kurie jėgas išmėgino antrajame Birštono pusmaratonyje. Bėgimo ambasadorė pastebėjo, kad šiemet distancijose kur kas didesnė konkurencija nei pernai, o tai lėmė geresnius rezultatus.

„Kai kurie rezultatai tikrai verti dėmesio. Birštonas šį kartą mane nustebino“, – teigė D. Lobačevskė, kuri dėl traumos dalyvauti varžybose negalėjo.

Nuo mėgėjų iki olimpiečių

Dalyviai šiemet galėjo rinktis net iš keturių distancijų – 1,5 km, 5 km, 10 km ir 21 km.

Birštone startavo olimpietis Remigijus Kančys. Praėjusį savaitgalį kaunietis laimėjo „Ąžuolyno bėgimo“ 10 km distanciją. Birštone olimpietis pasiryžo įveikti pusmaratonį. Tiesa, šį kartą olimpietis finišo liniją kirto antras. Pusmaratonį užtikrintai laimėjo raseiniškis Mindaugas Viršilas.

„Atvykau po treniruočių Nidoje. Čia, Birštone, sąlygos panašios- miško takai, pušynai. Šiandien jaučiuosi tikrai neblogai“, – po finišo teigė M. Viršilas.

Moterų pusmaratonį šį kartą laimėjo Loreta Kančytė.

„Tai buvo labai gera treniruotė prieš išvyką į Londoną, į kurį išvykstu po poros savaičių. Ten stadione bėgsiu 10 km. Tikiuosi pasirodyti kuo geriau, pasiekti asmeninį rekordą. Tai bus kol kas svarbiausias mano startas. Vėliau laukia Lietuvos čempionatas“, – kalbėjo L. Kančytė.

Vyrų 10 km distancijoje greičiausias buvo Ignas Brasevičius.

„Iš tiesų šiandien buvo sunkoka bėgti ir nežinau kodėl. Gal todėl, kad praėjusią savaitę turėjau danties operaciją, o gal tiesiog dėl to, kad nesu geroje formoje. Buvo sunkoka, bet rezultatas tikrai nėra blogas – tai antras rezultatas mano karjeroje. Tikrai nėra blogai. Esu tas žmogus, kuris nori visada bėgti greičiau, gal todėl ir sakau, kad nesu visiškai patenkintas rezultatu“, – teigė I. Brasevičius

10 km moterų distancijoje nugalėjo vilkaviškietė Viktorija Varnagirytė.

„Labai džiaugiuosi, nes pagerinau savo asmeninį rekordą. Puiki trasa, geras oras. Gal šiek tiek karštą, bet viskas gerai. Pati treniruojuosi „mėgėjiškai rimtai“, jei taip galima pasakyti“, – V. Varnagirytė.

„Labai smagu pažiūrėti varžybas iš šono. Džiugu, kad susirinki elitiniai bėgikai, į kuriuos smagu pažiūrėti. Nustebino M. Viršilas – labai puikus ir aukštas rezultatas. R. Kančys yra po traumos, todėl stebuklų tikrai neparodys. Bet labai smagu, kad lyderiams jau lipama ant kulnų. Tai reiškia, kad yra tobulėjimas, kad yra konkurencija. O konkurencija lemia aukštus rezultatus. M. Viršilo rezultatas tikrai vertas dėmesio“, – teigė Birštono pusmaratonio ambasadorė D. Lobačevskė.

„Distancijų ilgius parinkome taip, kad savo trasą Birštone rastų tiek pradedantieji, tiek profesionalai. Šiemet į bėgimus susirinko daugiau nei tūkstantis bėgikų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Labai džiugu, kad konkurencija vis labiau auga – šiemet pamatėme puikią kovą visuose bėgimuose. Labai aktyviai bėgimuose dalyvavo šeimos – šiemet dalyvaujančių šeimų padaugėjo bene labiausiai. Tai rodo, kad Birštonas patrauklus tiek profesionalams, tiek šeimoms su vaikais“ – sakė bėgimą organizuojančios asociacijos „Savas miestas“ atstovai.

Šiemet, kaip ir pernai, Birštono centre buvo įrengta daug pramogų mažiesiems, tad tėveliai galėjo saugiai palikti mažylius ir savo jėgas išmėginti Birštono pušynuose.

Tarp dalyvių – žinomi veidai

Jau antrą kartą Birštono pusmaratonį įveikė ir žinomas aktorius, režisierius Rolandas Kazlas.


„Žmonės į Birštoną važiuoja pailsėti, tai pailsėjau 21 km. Man bėgimas suteikia įkvėpimą per iškvėpimus. Bėgant iškvepi labai daug oro, bet paskui ateina labai didelis įkvėpimas. Norisi save pakankinti“, – juokiasi žinomas aktorius.

R. Kazlas neslepia, kad praėjusių metų bėgimas paliko geriausius įspūdžius, todėl Birštone aktorius bėgo dar kartą.

„Jau pernai bėgau – man labai patiko trasa. Šiemet norėjosi sugrįžti, o kai norisi sugrįžti tai reiškia, kad bėgimas geras. Šiemet tai man jau trečias pusmaratonis, o rezultatas per vidurį. Nekėliau sau didelių tikslų. Norėjau aktyviai pailsėti. Birštone žmonės dažniausiai ilsisi pasyviai – guli purve, pratinasi prie žemės. Bet gal pagulėjus pasidaro baisu ir daugelis pasuka į bėgimo trasą. Vis dėlto aktyviai ilsėtis yra smagiau“, – sako R. Kazlas. Pats aktorius tikina, kad bėgimo batelius aunasi 3-4 kartus per savaitę.

Iš viso R. Kazlas jau yra įveikęs 9 maratonus.

„Šiemet planuoju įveikti 12 pusmaratonių, o kitąmet – 10 maratoną“, – sako R. Kazlas.

„Aš su niekuo nelenktyniauju – kiekvienas lenktyniauja su savimi. Lenktyniauja su savo pasiruošimu ar nepasiruošimu, su savo kilogramais, su savo silpnumu. Kaip gera, kai jauti, kad pakentėjai, kad padarei viską, ką galėjai, įvykdei uždavinį. Manau, kad kiekvienas įveikęs trasą yra nugalėtojas“, – sako R. Kazlas.

Rezultatai:

10 km moterys

1. Viktorija Varnagirytė 38 min. 19,9 sek.
2. Iveta Petraitytė 41:02,6
3. Vida Dolgovienė 43:07,6
10 km vyrai

1. Ignas Brasevičius 30:57,7
2. Egidijus Adomkaitis 32:10,2
3. Jonas Stankevičius 33:23,5.

pusmaratonis moterys

1. Loreta Kančytė 1:25:52,0
2. Gitana Akamanavičiūtė 1:30:43,2
3. Viktorija Tomaševičienė 1:39:04,7.

pusmaratonis vyrai

1. Mindaugas Viršilas 1:07:02,01
2. Remigijus Kančys 1:09:02,1
3. Darius Sadeckas 1:10:42,8.

Informacijos šaltinis https://m.delfi.lt/sportas/article.php?id=77910401