Magiškasis Kauno regiono septynetas

2017/08/04

Kviečiame atvykti į Birštoną ir aplankyti kurorto lankytinas vietas dalyvaujant kelionių akcijoje „Magiškasis Kauno regiono septynetas!".
 
1. BIRŠTONO PILIAKALNIS (VYTAUTO KALNAS)
Vytauto parko pietrytinė dalis, Birštonas

Tai vienas aukščiausių (šlaitų aukštis siekia iki 40 m) ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje. XIV a. pab. ant piliakalnio stovėjo medinė Birštono pilis, kuri buvo Trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis ir vienas iš Vytauto medžioklės dvarų. Pilis istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą minima 1382 m. ir buvo ne kartą kryžiuočių pulta, tačiau niekada nepaimta. 1401 m. Birštonas minimas kaip Vytauto dvaras, o 1423 m. - kaip jo žmonos Julijonos Vytautienės medžioklės dvaras. Tuomet pilyje lankėsi kunigaikščiai ir kiti didikai, atvykdavę į medžiokles. Kartais pilis tapdavo ir prieglobsčiu nuo karų ar kitų neramumų. Birštono pilyje 1473 m. gyvenęs karalius Kazimieras Jogailaitis su šeima slėpėsi nuo šalyje siautėjusios maro epidemijos. Vėliau pilis netekusi gynybinės reikšmės ir nunykusi iki XVII a.

2. KURHAUZAS
B. Sruogos g. 2, Birštonas
 
Žodis „kùrhauzas“ yra kilęs iš vokiečių kalbos. Tai poilsio namų koncertų, šokių salė su bufetu (Tarptautinių žodžių žodynas). Birštono kurhauzas yra vienas iš nedaugelio išlikusių tokio tipo pastatų Lietuvoje, 2006 m. įrašytas į architektūros paveldo objektų sąrašą. 1885 m. Birštono kurorte jau stovėjo restoranas, kuris tarpukariu buvo kapitališkai rekonstruotas, interjeras dekoruotas K. Šimonio pano, įrengta lauko terasa su staliukais po skėčiais. Birštono kurorto direktoriaus Balio Matulionio nurodymu kurhauze buvo atidaryta viena pirmųjų dietinio maitinimo įstaigų Lietuvoje. Antrojo pasaulinio karo metu tai buvo bene vienintelis pastatas Birštone nukentėjęs nuo gaisro, kurio metu sudegė interjeras. Po karo statinys rekonstruotas ir įgavo šiandienines formas. 2013 m. atidarytas po rekonstrukcijos - čia vyksta koncertai, konferencijos, meno parodos.

3. BIUVETĖ
B. Sruogos g. 3, Birštonas
 
Žodis „biuvetė“ yra kilęs iš prancūzų kalbos. Tai statinys ant mineralinio šaltinio, iš kurio imamas trykštantis mineralinis vanduo (Tarptautinių žodžių žodynas). Dar XIX a. Birštono mineralinio vandens šaltiniams buvo pastatyti rentiniai ir stogeliai. 1879 m. atrastą ir ištirtą šaltinį kurorto savininkas I. Kvinta pavadino dukters garbei „Viktorija“, tačiau vėliau rašytojo J. Tumo-Vaižganto siūlymu šis šaltinis pavadintas „Vytautas“. Nuo 1928 m. šaltinio versmę žymėjo banginio pavidalo skulptūra, iš kurios nasrų bėgdavo mineralinis vanduo. Pastačius Kauno HE kurorto simboliu tapusią skulptūrą paskandino patvinęs Nemunas. 1960 m. hidrogeologai atrado mineralinio vandens šaltinį, chemine sudėtimi panašų į istorinio šaltinio skonį. Šiandien šis vanduo teikiamas tik į Geltonąją biuvetę Vytauto parke.
 
 
 
 
 
 
 

4. KNEIPO SODAS (ORGANIZMO GRŪDINIMO PROCEDŪROS KNEIPO SODE)
Birutės g. 16, Birštonas

„Vanduo gydo viską, vanduo daro stebuklus, profilaktika geriau nei gydymas“ – tai unikali sveikatos filosofija, kurią XIX a. sukūrė ir ištobulino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas ir kuria vadovaujamasi Birštono kurorte. Sveikatinimas pagal Sebastianą Kneipą sustiprina visą organizmą, grūdina kūną ir sielą, stiprina imuninę sistemą. Holistinis sveikatos gerinimas pagal Sebastianą Kneipą remiasi 5 elementų sistema: vandens terapija, judėjimo terapija, vaistažolių terapija, harmonijos terapija, sveika mityba. Pagal Kneipo rekomendacijas įrengtas KNEIPO SODAS, skirtas procedūroms su šaltu vandeniu organizmo grūdinimui, imuninės sistemos stiprinimui.

5. MINERALINIO VANDENS PAVILJONAS BIRUTĖS VILA"
B. Sruogos g. 1A, Birštonas
Darbo laikas: II–V 10.00–20.00, VI 10.00–20.00, VII 10.00–16.00.
Įėjimas nemokamas.

 
Birštono kurorte, Vytauto parke pradėjo veikti naujas turizmo objektas – mineralinio vandens paviljonas „Birutės vila“, kurio tikslas – pritaikyti mineralinį vandenį sveikatinimui. Viloje galima rasti mineralinio vandens baseiną, fontaną, vandens garinimo sieną. Naujuose sveikatingumo namuose visi norintys gali kvėpuoti sveikatai naudingu mineralinio vandens prisotintu oru, ilsėtis, atgauti jėgas, mankštintis, daryti jogos pratimus, gurkšnoti vaistažolių arbatą. Paviljonas „Birutės vila“ yra uždaras, todėl jame lankytis galima visais metų laikais. Ant paviljone esančių gultų ir prie stalelių vienu metu gali įsitaisyti pusšimtis žmonių.

6. CENTRINIS MIESTO PARKAS
Algirdo g./Kęstučio g., Biršonas

 
Šis parkas - tai miškas mieste, kuriame natūraliai susiformavęs takų tinklas. Daugumą želdinių sudaro pušys, vietomis klevai ir lapuočiai. Parkas užima 25 ha plotą ir yra pritaikytas tiek aktyviam laisvalaikiui, tiek ir ramiam poilsiui. Parke įrengti įvairios paskirties sporto, skulptūrų, dviračių ir poilsio takai iš bazalto dangos, žaismingai įsiliejantys į parko kraštovaizdį. Ramybės ieškantiems  žmonėms yra „Skulptūrų takas“, kurį puošia aštuonios žinomų Lietuvos menininkų skulptūros. Parke iš Lietuvos laukų mažųjų riedulių suformuotas ir pažintinis „Nemuno kilpų“ pasivaikščiojimo takas, atkartojantis Nemuno vingius. Šalia parko įrengta Vasaros estrada, kurioje vyksta miesto šventės, organizuojami įvairūs renginiai. Greta auganti ilgaamžė pušis, įtraukta į saugotinų gamtos paminklų sąrašą.

7. MINERALINIO VANDENS GARINIMO STATINYS „DRUSKUPIS“
Algirdo g./Kęstučio g., Biršonas

Tai vienintelis Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokštas, kur galima mėgautis ypatingai sveiku „jūrinio efekto“ oru. Kurorto gyventojai ir atvykstantys poilsiautojai turi galimybę išbandyti inhaliacijas po atviru dangumi, stiprinti sveikatą, grūdinti organizmą šviesos terapija. Miesto centriniame parke prieš „Eglės“ sanatoriją pastatytame atvirame originalios architektūros mineralinio vandens garinimo bokšte-paviljone su mineralinio vandens fontanėliu ir druskų galerija garintuvo sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuoja savaime pačiame bokšte bei 50–80 metrų spinduliu aplink jį, suteikdamas galimybę kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu „jūrinio efekto“ oru. Mineralinio vandens lašų prisodrintas oras turi tokį patį poveikį kaip ir jūros oras. Į garinimo bokštą „Druskupis“ mineralinis vanduo tiekiamas iš mineralinio vandens gręžinio „Rūta“. Kvėpavimas druskų prisotintu oru naudingas ne tik sergantiems įvairiomis kvėpavimo takų ligomis, bet ir daro teigiamą poveikį odai – veikiant mineraliniam vandeniui, ji tampa lygesnė, elastingesnė ir skaistesnė.

AKCIJOS TAISYKLĖS
Esate prisiekę Kauno regiono mylėtojai? Dievinate naujoves, kultūrą, istoriją, tradicijas ir paveldą?
Tuomet Kauno regiono plėtros agentūros drauge su Kauno regiono turizmo ir verslo informaciniais centrais organizuojama akcija “Magiškasis Kauno regiono septynetas” – kaip tik jums!
Ko reikia, kad dalyvautumėte? Aistros pažinti naują arba prisiminti seną!
Ko reikia, kad laimėtumėte? Gerai praleisto laiko įrodymų!
Negana to, už savo meilę Kauno regionui – būsite dosniai apdovanoti!


PAGRINDINIS PRIZAS – nakvynė 2 asmenims viename iš Kauno regiono viešbučių su vakariene ir SPA malonumais!

Jau regite save prabangioje burbulinėje vonioje su ypatingų naujų potyrių bagažu širdyje? Tuomet pirmyn!
Kaip dalyvauti? Aplankykite Kauno regiono rekomenduojamas vietas, rinkite su kiekviena viešnage susijusius įrodymus ir siųskite juos mums!
Ką konkrečiai aplankyti? Viskas priklauso nuo jūsų asmeninio susidomėjimo ir mažos matematikos, kurią pasirinksite patys!
Aplankykite visus 7 objektus vienoje iš Kauno regiono savivaldybių (prizas – Kauno regiono skanėstų rinkinys).
Aplankykite bent po vieną objektą visose 7 savivaldybėse (prizas – dovanų kuponas 2 asmenims į vieną iš Kauno regiono teatrų).
Aplankykite visus 7 objektus visose 7 savivaldybėse (prizas – 1 nakvynė Kauno regiono viešbutyje su vakariene ir apsilankymu SPA centre (2 asmenims).
Prizų laimėtojai bus išaiškinti akcijos nugalėtojų apdovanojimų vakare, į kurį pakviesime visus užsiregistravusius dalyvius.
Galvojate, kad aplankyti viską –labai daug? Visiškai ne!
Vienos dienos išvykos su šeima ar draugais metu nesudėtingai susipažinsite su visomis 7-iomis rekomenduojamomis vietomis vienoje savivaldybėje. Taigi, norint aplankyti visus objektus visose septyniose savivaldybėse, jums tereikės 7 dienų, o laiko turite net iki šių meto spalio pabaigos!
Tad, nepakartojamos jums pažinties su nuostabiuoju Kauno regionu!
Kaip įrodyti, kad tikrai apsilankėte akcijoje dalyvaujančiose vietose?
Jeigu turite galimybę naudotis technologijomis*, siųskite išradingas asmenukes, kuriose aiškiai matytųsi, kad tikrai lankėtės akcijoje dalyvaujančiuose objektuose. Nelaukite, kol surinksite visus reikiamus įrodymus. Apsilankėte viename iš objektų? Iškart siųskite mums nuotrauką elektroniniu paštu [email protected] Kad akcijos eiga būtų sklandi ir galėtumėme kaskart jus atpažinti, visas nuotraukas savo vardu visada siųskite iš to paties elektroninio pašto.
Jeigu neturite galimybės naudotis technologijomis**, rinkite ir siųskite mums lankytojo bilietus, kuriuos gausite akcijoje dalyvaujančių objektų kasose (jeigu objekte nėra bilietų kasos, savo apsilankymą patvirtinantį įrodymą atsiimsite konkrečios savivaldybės Turizmo informacijos centre). Bilietus siųskite tik tada, kai aplankysite visas akcijoje dalyvaujančias vietas pagal pasirinktą kategoriją. Laiškų VšĮ Kauno regiono plėtros agentūra lauks adresu Laisvės al. 46 Kaunas, LT 44246.
Mes esame įsitikinę, kad šie metai jums bus patys išskirtiniausi, kupini naujų atradimų, kurie tik dar stipriau primins, kokioje nuostabioje šalyje gyvename!

AKCIJOS TRUKMĖ: 2017 m. balandžio 02 d. – 2017 m. spalio 31 d.

DALYVIŲ REGISTRACIJA – iki 2017 m. lapkričio 17 d. elektroniniu paštu [email protected] arba adresu Laisvės al. 46 Kaunas, LT 44246 (jei registruositės akcijai paštu, būtinai nurodykite, kad gavėjas - VšĮ Kauno regiono plėtros agentūra).
Akcijos nugalėtojų apdovanojimo vakaras – 2017 m. lapkričio 25 d.
Akcijoje gali dalyvauti vyresni nei 18 metų asmenys.
Jeigu pateiksite ne visus, neteisėtus ar klaidingus įrodymus apie aplankytas vietas arba užsiregistruosite akcijai vėliau nei 2017 m. lapkričio 17 d. – jūsų dalyvavimas nebus patvirtintas.
Dalyvaudami konkurse sutinkate, kad jūsų atsiųstos nuotraukos gali būti naudojamos reklaminiams tikslams arba viešai skelbiamos akciją organizuojančių bei joje dalyvaujančių objektų internetiniuose puslapiuose, socialiniuose tinkluose ar kitose viešosios sklaidos priemonėse.
Akcijos “ Magiškasis Kauno regiono septynetas ” organizatoriai pasilieka teisę keisti akcijos sąlygas arba nutraukti ją bet kuriuo etapu, jeigu susiklostytų nuo jų valios nepriklausančios aplinkybės.

Kitų rajonų lankytinas vietas rasite čia PDF
Kelionių akcija „Magiškasis Kauno regiono septynetas!" leidinį rasite čia.