Kviečia V-oji Birštono vasaros menų akademija

2017/07/26

Kviečia V-oji Birštono vasaros menų akademija

Liepos 29 – rugpjūčio 7 d. jau penktą kartą vyks Birštono vasaros menų akademijos meistriškumo kursai „Interpretacijos paslaptys ir subtilybės XXI a. atlikimo mene ir pedagogikoje“. Džiaugiamės kiekvienais metais sulaukdami vis didesnio susidomėjimo intensyviais ir įvairiapusiais menų meistriškumo kursais.
Šiais metais aktyvieji dalyviai turės galimybę tobulintis pianistės Ninos Serioginos (Rusija), vokalistų Astos Krikščiūnaitės, Vladimiro Prudnikovo ir BVMA svečių Jūratės Švedaitės (JAV) ir Vytauto Juozapaičio meistriškumo pamokose. Dainavimo vaikams ir paaugliams pamokas ves Eglė Juozapaitienė, o koncertmeisterio praktikos užsiėmimams vadovaus Nijolė Ralytė.
Pirmą kartą stovyklos programoje dėstys jauna talentinga arfininkė Joana Daunytė. Pripažindama išskirtinį arfos skambesio žavesį, Joana pasiryžusi padirbėti su kiekvienu (net Birštone tik poilsiaujančiu!), norinčiu pažinti sudėtingą arfos specifiką.
Pastaraisiais metais Birštono menų akademijoje vis daugiau dėmesio kreipdavom ne tik į natų atlikimą, bet ieškojome ir muzikos paslapčių, slypinčių tarp natų. Džiugu, kad kelis metus iš šalies BVMA darbą stebėjęs dirigentas Modestas Pitrėnas šiais metais sutiko vesti interpretacijos pamokas. Taigi, maestro stengsis padėti jauniesiems susigaudyti muzikos paslapčių tarp natų vingrybėse. Jam talkins turiningomis interpretacijomis garsėjanti dainininkė Ieva Prudnikovaitė.
2017 metų naujovė – Mažoji Birštono vasaros menų akademija, vyksianti liepos 28 – 30 dienomis. Tris dienas truksiančiuose meistriškumo kursuose vyks kamerinių ansamblių, dainavimo, fortepijono, smuiko, violončelės, fleitos, obojaus, klarneto, fagoto ir valtornos meistriškumo pamokos. Su jaunaisiais muzikais patirtimi dalinsis fortepijoninio trio „Kaskados“ (Albina Šikšniūtė, fortepijonas, Rusnė Mataitytė, smuikas ir Edmundas Kulikauskas, violončelė) ir medinių pučiamųjų instrumentų kvinteto „Nauji garsai“ (Paulius Gefenas, fleita, Robertas Beinaris, obojus, Rimvydas Savickas, klarnetas, Darius Stoskeliūnas, fagotas, Indrė Kuleševičienė , valtorna) muzikai.
Kompozitorius Giedrius Kuprevičius šiais metais kviečia pažinti improvizacijos meną. Jis įsitikinęs, kad po dviejų užsiėmimų dienų turėsime puikų improvizacijų konkursą BVMA globėjos Merės Nijolės Dirginčienės taurei laimėti.
Scenos judesio pamokas šiais metais ves du Lietuvos baleto grandai – Nelė Beliakaitė ir Petras Skirmantas.
Dar viena šių metų naujovė – aktoriaus Petro Venslovo scenos kalbos pamokos. Tur būt, visi sutiksime, kad raiški kalba, logiškai sudėlioti minties akcentai šiandien jau tampa vis didesne retenybe. Tuo tarpu atlikėjams bendrauti su publika pravartu ne tik muzikos garsais, bet ir žodžiu: įdomios istorijos apie muziką gali ne tik turiniu, bet ir emocijomis praturtinti vis rečiau laiko skaitiniams apie muziką randantį klausytoją.
Tačiau šį kartą Petras Venslovas dirbs ne su muzikiniais tekstais, o betarpiškai Birštono istoriją pristatančiais Stanislovo Moravskio rašytinių darbų fragmentais.
Netoli Birštono Jundeliškėse (Ustronėje), Moravskių grafystėje, kasmet vyksta Moravskio skaitymai. Stanislovas Moravskis (1802–1853) buvo plataus išsilavinimo, didelės kultūros žmogus, kurio turtinga bajoriška šeima giminiavosi su žinomais Lietuvos aristokratais. Baigęs medicinos mokslus Vilniaus universitete, o iš pašaukimo – rašytojas, priklausęs filomatų aplinkai, poetas, publicistas, epistolografas, memuaristas, etnografas, filologas, filosofas, istorikas, geografas... Šiais metais svarbiausia tai, kad Moravskio rašytinių darbų fragmentus skaitys  jaunieji stovyklos dalyviai, pasiruošę aktoriaus Petro Venslovo scenos kalbos užsiėmimuose.  
Tradiciškai vyks koncertai Birštono kurhauze ir Kultūros centre, paskaitos muzikos interpretacijos, viešųjų ryšių, muzikos terapijos, kultūros politikos bei kitomis temomis.
Kviečiame registruotis aktyviuosius ir pasyviuosius klausytojus. Plačiau muzikusajunga.lt.

Lietuvos muzikų sąjungos informacija