Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija

2017/06/29

Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija

Nuo 2017 m. liepos 14 d. iki rugpjūčio 17 d. 23:59 val. vyks Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako (KTT) rekonstrukcija. 35 vasaros dienas skrydžių sostine taps Kaunas, į kurio oro uostą bus nukreipta dauguma skrydžių.

Svarbiausi faktai:
Rekonstrukcijos data: 2017 m. liepos 14 d. – rugpjūčio 17 d. 23:59 val. Trukmė – 35 dienos.
Takas rekonstruojamas iš esmės – keičiama senoji danga, sutvirtinamas jo pagrindas, įrengiamos naujos drenažo ir lietaus surinkimo sistemos, rekonstruojama žiburių valdymo sistema.
Rekonstrukcijos metu 14 iš 16 reguliariuosius skrydžius vykdančių aviakompanijų planuoja skraidyti iš Kauno oro uosto.
Įvertinus visus techninius projekto reikalavimus bei kitas sąlygas, tokias kaip kritulių kiekis, temperatūra, šviesaus paros meto trukmė, buvo pasirinktas optimalus rekonstrukcijos laikas.
Atlikus kitų oro uostų, įgyvendinusių panašius projektus, analizę, nustatyta darbų kaina – 25 mln. eurų. Rekonstrukcijos darbų rangovas – latvių bendrovės „ACB“ vadovaujamas įmonių konsorciumas darbus atliks už 19 mln. eurų. Rekonstrukcijos rangovams iškelti aukščiausi darbų kokybės ir reputacijos reikalavimai, siekiant, kad darbai būtų atlikti sklandžiai ir tiksliai. Pagrindinis darbų rangovas – bendrovė „A.C.B“ jau daugiau nei 20 metų reguliariai vykdo darbus Rygos tarptautiniame oro uoste, taip pat dirbo NATO oro uoste Lielvardėje (Latvija).

KAUNO ORO UOSTO POKYČIAI
Siekiant užtikrinti paslaugų kokybę, Kauno oro uoste bus sukurta papildoma infrastruktūra:
padidintos jau esamos automobilių stovėjimo aikštelės;
įrengtos papildomos aikštelės automobiliams – tiek ilgalaikio, tiek trumpalaikio stovėjimo;
atidarytas laikinas išvykimo terminalas su registracijos stalais, aviacijos saugumo patikros postais, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir muitinės zonomis bei laipinimo vartais;
atidarytas laikinas keleivių atvykimo terminalas;
laikinuose moderniuose terminaluose keleiviams siūlomos kokybiškos maitinimo, prekybos, automobilių nuomos, turizmo ir visuomeninio transporto informacijos paslaugos;
skatinamas patogus, greitas ir kokybiškas susisiekimas tarp Vilniaus ir Kauno.